Odsuvná vrata do boku

Vrata odsuvná do boku jsou ze stejných komponentů jako vrata sekční. Jsou tvořena sekcemi s vyplní 40 mm pur pěnou. Neodjíždějí směrem ke stropu, ale pojíždějí podél jedné boční stěny na vodících kovových kolejnicích směrem dovnitř garáže. Vrata mohou být motivu lamela, kazeta, drážka v barevném provedení dle Ral nebo v imitacích dřeva zlatý dub, tmavý dub, mahagon. Vrata odsuvná do boku mají dobré tepelně izolační vlastnosti, pro průchod osob je lze otevřít jen částečně. Vrata mohou mít motorový pohon nebo se mohou otvírat ručně. Vrata potřebují prostor kam se odsouvají, proto je třeba dostatečně hlubokou garáž, aby se vrata měly kam odsunout a počítat s tím, že stěnu podle které se odsouvají, nejde využít na různé zavěšování předmětů či umístění regálů.   
Ideální použití pro garáže, v domech kde často procházejí  i pěší.

Odsuvná vrata do boku Hormann

 

Díky bočnímu otvírání vrat zůstává strop garáže neomezeně využitelný. Můžete zde uložit například surfovací prkna nebo kanoe. Díky své konstrukci jsou boční sekční vrata použitelná i u obtížných montážních situací, jako jsou sklony střechy. 

U nových bočních garáží je tak zvaná funkce integrovaných dveří standardní. To znamená, že bez ohledu nato, ovládáte-li vrata ručně, nebo jsou komfortně vybavena pohonem, můžete vrata jen kousek odsunout, abyste se do garáže dostali rychleji. To je praktické a snižuje to dobu čekání, když si chcete z garáže vyzvednout třeba kolo.

Dobré důvody pro boční sekční vrata Hörmann HST


                   
 • Dobré důvody pro boční sekční vrata Hörmann HST    Dobré důvody pro boční sekční vrata Hörmann HST      Dobré důvody pro boční sekční vrata Hörmann HST

  Dvojité vodicí kladky

  Panely o tloušťce 42 mm vyplněné polyuretanovou pěnou jsou bezpečně a precizně vedeny nahoře stabilními dvojitými vodicími kladkami a dole v zaoblené podlahové kolejnici. Díky konstrukci, která je na obou koncích otevřená, lze podlahovou kolejnici snadno čistit. 

   
 • Ochrana proti sevření prstů zvenku i zevnitř

  Tvar článků vrat optimálně přizpůsobený přechodům lamel a závěsů zabraňuje sevření prstů.

  Dvojité automatické vypínání

  Spolehlivé automatické vypínání je účinné jak při otvírání, tak při zavírání vrat. Při výskytu nečekaných překážek v prostoru otvírání a na kolejnicích na stěně se vrata ihned zastaví. Tak jsou osoby chráněny před zraněním a vozidla nebo věci se nepoškodí.         

 • Rychlejší přístup do garáže

  Pro průchod osob se boční sekční vrata mohou rychle a jednoduše a také jen částečně otevřít. Tak projdete do garáže rychleji, například pro vyzvednutí jízdního kola.

  Pohodlně s částečným otevřením pomocí pohonu

  U vrat s pohonem je možno šířku průchodu pro osoby individuálně nastavit. Obsluha se provádí pomocí dálkového ovladače nebo volitelného madla vrat s dálkovým modulem.           

  Moderní dálkový systém pro pohony garážových vrat a vjezdových bran

  Dvousměrný a mimořádně bezpečně zašifrovaný systém BiSecur zaručuje nejmodernější metodu kódování ke komfortní a bezpečné obsluze garážových vrat, vjezdových bran, osvětlení a dalších zařízení.

 •  

 

 

Odsuvná vrata do boku TRIDO

Komponenty, ze kterých jsou tato vrata vyráběna, jsou shodné s průmyslovými vraty určenými pro vysoké provozní zatížení. Od průmyslových vrat se liší pouze svým vzhledem a použitým pohonem. Jejich konstrukce a povrchová úprava zajišťují  dlouhou životnost a vysokou provozní užitnost. 
Vratové křídlo se skládá ze čtyř a více sekcí. Ocelová sendvičová sekce má přerušený tepelný most a spolu s celoobvodovým elastickým těsněním zaručují nejlepší tepelně-izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi jednotlivými sekcemi jsou speciálně tvarovány a v provozu tak zabraňují úrazu, např. skřípnutí prstů. Sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky. vrata jezdí vodorovně, proto ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou sílu. Sekční garážová vrata TRIDO také charakterizuje velmi tichý chod, vysoká spolehlivost a maximálně dlouhá životnost. 

Hlavní přednosti posuvných vrat:

 • horní - boční - spodní těsnění - dokonalá soustava těsnění po celém obvodu vrat
 • lehkost ovládání - závěsná kolejnice umožňuje klidný pohyb vrat
 • podlahové vedení - tvoří práh v průjezdu
 • klika - pro mechanická vrata